Opracowanie poświęcone zostało problematyce związanej z zatrudnieniem wspomaganym. Raport zawiera studia przypadku, które pokazują praktyczny wymiar pracy trenera pracy z osobą z niepełnosprawnością, jej opiekunem i pracodawcą.
więcejRaport prezentuje kompleksowość rehabilitacji zdrowotnej, społecznej i zawodowej pracowników włoskich spółdzielni socjalnych oraz formalne, organizacyjne i praktyczne aspekty ich powstawania i funkcjonowania. Analizie poddany został także polski model ekonomii społecznej angażującej osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich opiekunów.
więcejOpracowanie prezentuje działalność klubów integracji społecznej prowadzonych przez Fundację na terenie Wielkopolski. O klubach opowiadają osoby w nich pracujące, uczestnicy oraz władze samorządowe i pracownicy ośrodków pomocy społecznej.
więcejAtlas prezentuje działalność powstałych przy wsparcie Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w subregionie kaliskim dziesięciu spółdzielni socjalnych. Znajdują się tu najważniejsze informacje o tych podmiotach.
więcejPublikacja służy pomocą osobom po 45. roku życia w powrocie na rynek pracy. Pokazuje, jak poruszać się po rynku pracy, jak przygotować dokumenty na rozmowę kwalifikacyjną. Do pracy nad książką zaprosiliśmy psychologów, doradców zawodowych i prawników.
więcejFilm prezentuje najważniejsze informacje dotyczące Znaku „Zakup prospołeczny”.
więcejFilm zawiera relację z pierwszych Dni Ekonomii Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim, które odbyły się w listopadzie 2013 roku. Nie brakuje tu także informacji o samej ekonomii społecznej.
więcejPrezentowany tutaj raport zawiera wyniki badań rynku usług rekreacyjno-edukacyjnych skierowanych do dzieci i ich rodziców w subregionie kaliskim. Badanie
zostało przeprowadzone we wrześniu i październiku 2013 roku na potrzeby Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi.
Niniejszy raport przedstawia wyniki badań rynku usług pralniczych przeznaczonych dla hoteli, restauracji i firm cateringowych (tzw. HoReCa – „hotels, restaurants and catering”), domów pomocy społecznej (DPS) oraz szpitali w subregionie kaliskim.
więcejNiniejszy raport przedstawia wyniki badań rynku prac porządkowych na terenach nieruchomości oraz obsługi terenów zielonych w subregionie kaliskim. Celem badania było dostarczenie wiedzy o możliwości wejścia spółdzielni socjalnych na lokalny rynek usług porządkowych i ogrodniczych w subregionie kaliskim.
więcejPrezentowany tutaj raport zawiera wyniki badań rynku usług opiekuńczych dla seniorów w subregionie kaliskim. Celem badania była weryfikacja możliwości wejścia na rynek subregionalny kolejnych spółdzielni socjalnych zajmujących się usługami opiekuńczymi dla osób starszych na terenie podregionu kaliskiego.
więcejPrezentowany raport i zawarte w nim wyniki badań, jest odpowiedzią na pytanie „Na ile społeczności lokalnej potrzebny jest dokument Gminna Strategia Rozwoju Ekonomii Społecznej?".
więcejNiniejszy raport jest efektem badań, które były prowadzone na terenie powiatu krotoszyńskiego, w celu rozpoznania potrzeby i możliwości utworzenia „Powiatowej Strategii Rozwoju Ekonomii Społecznej" w powiecie krotoszyńskim.
więcejNiniejszy raport jest efektem badań, które były prowadzone na terenie powiatu krotoszyńskiego, w celu rozpoznania potrzeby i możliwości utworzenia „Powiatowej Strategii Rozwoju Ekonomii Społeczne" w powiecie krotoszyńskim.
więcejZnaczenie i potrzeba utworzenia Strategii Rozwoju Ekonomii Społecznej na terenie powiatu kaliskiego i miasta Kalisz
więcejZnaczenie i potrzeba utworzenia Strategii Rozwoju Ekonomii Społecznej na terenie powiatu kępińskiego
więcejZnaczenie i potrzeba utworzenia Strategii Rozwoju Ekonomii Społecznej na terenie powiatu ostrowskiego
więcejZnaczenie i potrzeba utworzenia Strategii Rozwoju Ekonomii Społecznej na terenie powiatu ostrowskiego
więcejZnaczenie i potrzeba utworzenia Strategii Rozwoju Ekonomii Społecznej na terenie powiatu pleszewskiego
więcejKondycja sektora ekonomii społecznej w subregionie kaliskim - spółdzielnie socjalne
więcejKondycja sektora ekonomii społecznej w subregionie kaliskim - Podmioty reintegracyjne: WTZ, ZAZ, CIS, KIS
więcejKondycja sektora ekonomii społecznej w subregionie kaliskim - Spółki non-profit i organizacje pozarządowej prowadzące działalność gospodarczą
więcej
Zaproszenie na Konferencję podsumowującą realizację projektu „Aktywni niepełnosprawni – narzędzia wsparcia samodzielności osób niepełnosprawnych”
Nabór wniosków realizowany będzie w okresie od 30 listopada 2023 r. do 11 grudnia 2023 r. do godziny 12:00.
Od 17 listopada uruchomiony został nabór na Pożyczkę z Funduszu dostępności, w ramach programu BGK - Banku Gospodarstwa Krajowego.
Uprzejmie informujemy, że nasza Fundacja gości blisko czterdziestoosobową grupę osób ze Stowarzyszenia „Otwarte Serca” z Ukrainy. Są wśród nich osoby z głębokimi i sprzężonymi niepełnosprawnościami (w tym poruszające się na wózkach), wymagające stałej rehabilitacji i wsparcia. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć materialnie to działanie, proszeni są o wpłaty na konto:
PL 60 1090 1463 0000 0001 4306 8422
Swift/bic WBKPPLPP Santander S.A.
Serdecznie dziękujemy - zarząd i zespół Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi