1 maja rozpoczęliśmy realizację projektu „Wypracowanie wytycznych dla Modelowego Ośrodka Reintegracji Społecznej i Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Gruzji”, którego celem było przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i defaworyzacji osób z niepełnosprawnościami w Gruzji. W ramach projektu zaplanowane były wizyty studyjne (w Polsce i Gruzji), które pozwoliły na opracowanie wytycznych dla organizacji Modelowego Ośrodka Reintegracji Społecznej i Zawodowej Osób z Niepełnosprawnościami.
Projekt był współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Relacja z pierwszej wizyty delegacji gruzińskiej w Polsce (23-28.07.2016 r.) tutaj
Projekt Profesjonalizacja instytucji certyfikujących i wspierających „Zakup prospołeczny” realizowany był przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi w partnerstwie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Głównym jego celem była wymiana doświadczeń i podniesienie kwalifikacji przedstawicieli instytucji przyznających Znak „Zakup prospołeczny” i wspierających certyfikację z terenu ośmiu województw przede wszystkim w zakresie skutecznego marketingu i promocji ekonomii społecznej.
Projekt „PWP Wspólnie do celu” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego skierowany był do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności umysłowej lub sprzężonej w stopniu lekkim lub umiarkowanym wraz z opiekunami, zamieszkałych na terenie powiatu poznańskiego i miasta Poznania, niezatrudnionych, w wieku 16-64 lat.
Udział w projekcie zapewniał spotkanie z psychologiem w celu rozpoznania indywidualnych potrzeb i ustalenia ścieżki rehabilitacji społecznej i zawodowej, 7-dniowy wyjazd rekreacyjno-szkoleniowy – trening umiejętności społecznych (osobno dla osób niepełnosprawnych i opiekunów) i warsztaty poszukiwania pracy (dla osób niepełnosprawnych), których celem było przygotowanie uczestników do podjęcia zatrudnienia. Prowadzone było doradztwo indywidualne (psychologa/pracownika socjalnego, trenera pracy, który pomagał w poszukiwaniu ofert pracy, przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej, doradcy zawodowego dla osób niepełnosprawnych). Przeprowadzono warsztaty psychoedukacyjne w zakresie rozwijania inteligencji emocjonalnej, komunikacji społecznej, asertywności, wzmacniania poczucia własnej wartości (osobno dla osób niepełnosprawnych i opiekunów). Odbyły się również kursy zawodowe dla osób niepełnosprawnych.
Projekt Szansa dla Ciebie skierowany był do osób niepełnosprawnych w wieku 15-64, bezrobotnych, z terenu powiatu szamotulskiego. Celem projektu było zdobycie przez uczestników umiejętności poruszania się po rynku pracy, wzrost motywacji do podejmowania aktywności zawodowej i społecznej oraz zdobycie nowych kwalifikacji prowadzących do podjęcia zatrudnienia. Uczestnicy korzystali z dwutygodniowych obozów szkoleniowych, indywidualnego doradztwa, nauki obsługi komputera, kursów zawodowych, a najbardziej zaangażowani otrzymali płatny półroczny staż u pracodawcy. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt WAZON - Wsparcie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych skierowany był do osób niepełnosprawnych w wieku 15-64, niezatrudnionych, nieprowadzących działalności gospodarczej i niewykonujących innej pracy zarobkowej, z terenu województwa wielkopolskiego.
Celem projektu było zdobycie przez uczestników umiejętności poruszania się po rynku pracy, wzrost motywacji i konsekwencji do podejmowania aktywności zawodowej i społecznej oraz zdobycie nowych kwalifikacji, a w efekcie podjęcie zatrudnienia.
Uczestnicy korzystali z dwutygodniowego obozu szkoleniowego, indywidualnego doradztwa, nauki obsługi komputera, kursów zawodowych oraz płatnego półrocznego stażu u pracodawcy. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt KuPON – Kompleksowy Program Wsparcia osób Niepełnosprawnych skierowany był do osób niepełnosprawnych w wieku 15-64, nieaktywnych zawodowo lub bezrobotnych, z terenu powiatów: średzkiego, wrzesińskiego, słupeckiego, gnieźnieńskiego, kolskiego, konińskiego oraz miasta Konina. Celem projektu było zdobycie przez uczestników umiejętności poruszania się po rynku pracy, wzrost motywacji i konsekwencji do podejmowania aktywności zawodowej i społecznej oraz zdobycie nowych kwalifikacji prowadzących do podjęcia zatrudnienia. Uczestnikom wyjeżdżali na dwutygodniowy obóz szkoleniowy, korzystali z indywidualnego doradztwa, uczyli się obsługi komputera oraz korzystali z różnych kursów zawodowych. Najbardziej zaangażowani otrzymali płatny półroczny staż u pracodawcy. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt Można inaczej. Nowe metody pracy z rodzinami osób niepełnosprawnych skierowany był do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z terenu Wielkopolski. Celem było pobudzenie aktywności zawodowej i społecznej tych osób w kierunku usamodzielnienia na rynku pracy i budowania własnej sieci wsparcia. Projekt realizowany był we współpracy z włoskim Konsorcjum SIR z Mediolanu, które wypracowało i wdrożyło unikalny system zintegrowanego wsparcia, obejmujący życie rodzinne, zawodowe, rozwój jednostki (osoby niepełnosprawnej i opiekuna) oraz sferę społeczno-edukacyjną. W wyniku współpracy z partnerem możliwa była adaptacja sprawdzonych i profesjonalnych rozwiązań.
Sieć klubów integracji społecznej
Projekt Pomoc – Aktywizacja – Wsparcie (PAW) realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu w partnerstwie z Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi miał na celu m.in. zwiększenie umiejętności społecznych i zawodowych osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach projektu realizowane były wyjazdowe warsztaty i treningi w zakresie umiejętności społecznych oraz doradztwo prawne, psychologiczne i zawodowe dla osób niepełnosprawnych, jak również warsztaty dla opiekunów ON z zakresu radzenia sobie ze stresem i wypalenia opiekuńczego oraz wsparcie procesu rehabilitacji społecznej i zawodowej przez opiekunów.
Centrum Ekonomii Społecznej Osób Niepełnosprawnych przy Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi prowadzone w ramach partnerskiego projektu realizowanego wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej od 1 marca 2011 było kontynuacją i efektem zbieranych przez wiele lat doświadczeń i podjętych już wcześniej licznych działań Partnera i Fundacji w tym zakresie. CESON zajmował się dostosowaniem instrumentów ekonomii społecznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach CESON w całej Wielkopolsce powstało wiele grup inicjatywnych, złożonych przede wszystkim z osób niepełnosprawnych mogących i chcących działać w sferze ekonomii społecznej. Przeprowadzano szkolenia, indywidualne i grupowe doradztwo, a dla powstających i istniejących podmiotów oferowana była pomoc w prowadzeniu księgowości, wsparcie marketingowe, prawne etc.
W ramach projektu realizowane są warsztaty integracyjno – psychologiczne dla 12 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, zamieszkałych na terenie gmin Kaźmierz, Obrzycko. Podczas warsztatów uczestnicy otrzymują wsparcie motywujące do podejmowania aktywności wśród lokalnej społeczności, mobilizujące do zmiany postaw życiowych i tworzenia grupy wsparcia.
W ramach projektu realizowane są warsztaty integracyjno – psychologiczne dla 12 osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, zamieszkałych na terenie gmin Kościelec, Osiek Mały, Koło. Podczas warsztatów uczestnicy otrzymują wsparcie motywujące do podejmowania aktywności wśród lokalnej społeczności, mobilizujące do zmiany postaw życiowych i tworzenia grupy wsparcia.
Program nowych szans – pod tym hasłem realizowane są projekty szkoleniowe w Wielkopolsce i w województwie kujawsko-pomorskim. Adresowane do niepracujących osób niepełnosprawnych po 45 roku życia, którym proponujemy kompleksowe wsparcie – dwutygodniowo obóz szkoleniowy, intensywną naukę obsługi komputera, indywidualne doradztwo. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wielkopolski projekt szkoleniowy „Ekonomia społeczna jako atut”. W projekcie przeszkolono 450 osób powiązanych z instytucjami sektora ekonomi społecznej w Wielkopolsce. W czasie trzydniowych spotkań omawiano następujące tematy: podstawy przedsiębiorczości społecznej, finansowanie ekonomii społecznej, prezentacja, negocjacja, strategia, budowanie wizerunku podmiotu ES i jego produktu/usług, działalność reklamowa, marketingowa (w tym w kontaktach z mediami). Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
We wcześniej realizowanym projekcie tego typu, pod tytułem „Zaproszenie do ekonomii społecznej” Fundacja w tym projekcie również przeszkoliła 450 osób.
Wielkopolski projekt promocyjno-informacyjny: Praca na miarę Twoich potrzeb. Elastyczne i alternatywne formy zatrudnienia. W projekcie przeprowadzono w w każdym z 31 powiatów Wielkopolski kilkugodzinne konferencje informacyjno-promocyjne. Zaproszeni eksperci oraz atrakcyjna (audiowizualna) prezentacja rozwiązań praktycznych pomagały zrozumieć zasady elastycznych form zatrudnienia. Równolegle prowadzono kampanię medialną i plakatowo-ulotkową. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Podobny projekt Fundacja zrealizowała na terenie województwa kujawsko-pomorskiego pod hasłem „Elastycznie zatrudniony”.
Zobacz stronę internetową projektu.
Projekty promujące ekonomię społeczną w Wielkopolsce i w Łódzkiem: „Ekonomia społeczna - ekonomia sukcesu” (w woj. łódzkim), „Ekonomia Społecznego Sukcesu” oraz „Wielkopolska Ekonomia Społeczna” (w woj. wlkp.). Wspólna cechą tych projektów był cel – dostarczenie społeczeństwu informacji oraz kształtowanie pozytywnego stosunku do ekonomii społecznej – oraz metody działania: były to kampanie promocyjne, prowadzone równolegle w prasie, radiu, telewizji i Internecie. Projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wielkopolski projekt szkoleniowy „Wiem, jak pomagać. Podnoszenie kwalifikacji otoczenia instytucjonalnego osób niepełnosprawnych" (projekt szkoleniowy, w którym 600 osób z różnych instytucji zajmujących się osobami niepełnosprawnymi miały okazję do poznania się i wymiany doświadczeń poprzez uczestnictwo w warsztatach, dyskusjach, burzy mózgów, spotkaniach z ON i pracodawcą). Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu PFRON.
Ogólnopolski projekt promocyjny „Pełnosprawny sukces. Promocja nowej integracji”, który w konkursie Dobre praktyki EFS uzyskał tytuł Najlepsza Inwestycja w Człowieka 2007, (kampania dotarła bezpośrednio do ponad 5000 osób, wywołała 200 publikacji medialnych, objęła 50 spotkań informacyjno-promocyjnych z niepełnosprawnymi ludźmi sukcesu). Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu PFRON. Zobacz stronę internetową tego projektu.
Projekt BARON – Bezpośrednia Aktywizacja Osób Niepełnosprawnych skierowany był do osób niepełnosprawnych w wieku od 15 do 64 lat, bezrobotnych, z terenu powiatów: średzkiego, wrzesińskiego, słupeckiego, gnieźnieńskiego, jarocińskiego i pleszewskiego. Celem projektu było zdobycie przez uczestników umiejętności poruszania się po rynku pracy, wzrost motywacji do podejmowania aktywności zawodowej i społecznej oraz zdobycie nowych kwalifikacji prowadzących do podjęcia zatrudnienia. Uczestnikom wyjeżdżali na dwutygodniowe obozy szkoleniowe, otrzymywali indywidualne doradztwo, kursy obsługi komputera, kursy zawodowe, a najbardziej zaangażowani odbyli płatny półroczny staż u pracodawcy. Projekt współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt skierowany był do osób z orzeczoną niepełnosprawnością, zamieszkujących w Wielkopolsce poza miastami grodzkimi w gminach: Mosina, Puszczykowo, Komorniki, Buk, Stęszew, Luboń, Brodnica oraz w dwóch powiatach: poznańskim i śremskim.
Projekt zakładał rehabilitację osób z niepełnosprawnością – kompleksowe specjalistyczne wsparcie, którego skutki będą widoczne we wszystkich trzech sferach funkcjonowania człowieka: PSYCHE (sfera psychiczna), SOMA (sfera biologiczna-cielesna) i POLIS (sfera społeczna).
Okres realizacji projektu: 01.09.2016–30.11.2016.
Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi jako partner Powiatu Ostrzeszowskiego/Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie oraz Gminy Czajków/Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czajkowie w okresie od 01.01.2017 – 31.12.2018 realizuje projekt „Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie ostrzeszowskim”.Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa 7: Włączenie społeczne; Działanie 7.2 usługi społeczne i zdrowotne; Poddziałanie 7.2.1 Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne.
Głównym celem projektu było zwiększenie dostępu i wzrost liczby usług społecznych i zdrowotnych, w tym usług wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej i usług asystenckich.
Zaangażowanie koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej, szkolenia podnoszące kwalifikacje dla rodzin zastępczych, uruchomienie poradnictwa specjalistycznego indywidualnego i grupowego zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami uczestników projektu (np. psycholog, pedagog, terapeuta, logopeda), przeszkolenie 9 kandydatów na rodziców zastępczych. Zatrudnienie asystenta rodziny do pracy z uczestnikami projektu, wraz z wyposażeniem jego stanowiska pracy, poradnictwo specjalistyczne dla rodzin; organizacja i realizacja Akademii Rodzicielstwa Zastępczego dla 62 osób (30 uczestników projektu oraz 32 osoby z ich najbliższego otoczenia). W ramach Akademii zaplanowano zajęcia dla rodziców oraz dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej , a także dla osób z otoczenia.
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi jako partner Powiatu Ostrowskiego/Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowie Wielkopolskim oraz Miasta Ostrów Wielkopolski/Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim w okresie od 01.01.2017 – 31.12.2018 realizuje projekt „Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie ostrowskim”.
Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa 7: Włączenie społeczne; Działanie 7.2 usługi społeczne i zdrowotne; Poddziałanie 7.2.1 Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu i wzrost liczby usług społecznych i zdrowotnych w tym usług wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej, usług asystenckich i opiekuńczych.
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi jako partner Powiatu Pilskiego/Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile oraz Gminy Ujście/Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ujściu w okresie 01.01.2017 – 31.12.2018 r. realizuje projekt „Poprawa dostępu do usług społecznych w powiecie pilskim”.
Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 Oś priorytetowa 7: Włączenie społeczne; Działanie 7.2 usługi społeczne i zdrowotne; Poddziałanie 7.2.1 Usługi społeczne – projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne.
Głównym celem projektu jest zwiększenie dostępu i wzrost liczby usług społecznych i zdrowotnych, w tym usług wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej, usług asystenckich i opiekuńczych.
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi w partnerstwie z czterema Gminami: Borek Wielkopolski, Czempiń, Kłodawa i Wronki, realizowała projekt pn. „Sieć Klubów Integracji Społecznej w Wielkopolsce”. Okres realizacji projektu: 01.09.2016–31.10.2018.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt skierowany był do osób, które:
są mieszkańcami gmin: Borek Wielkopolski, Czempiń, Kłodawa lub Wronki; zamieszkują tereny wiejskie; ukończyły 29 lat; są zagrożone wykluczeniem społecznym; posiadają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym; spełniają przesłankę ubóstwa; należą do III profilu pomocy.
Uczestnikom proponujemy następujące formy wsparcia:
kurs umiejętności społecznych i aktywnego poszukiwania pracy, zajęcia psychoedukacyjne, warsztaty wspierające rodzinę, samopomocowe grupy wsparcia, podstawy obsługi komputera ECDL, kursy zawodowe, staże, pośrednictwo pracy, spotkania indywidualne z psychologiem, doradcą zawodowym, prawnikiem, spotkania integracyjne, kulturalne.
Projekt pn. „Możesz wszystko” jest projektem realizowanym w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Celem projektu była integracja społeczna i zawodowa 200 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkałych w Wielkopolsce poprzez wykorzystanie różnorodnych metod aktywizujących, prowadzących do zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych i społecznych oraz podjęcie zatrudnienia przez 40 uczestników projektu.
Grupa docelowa – 200 osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, biernych zawodowo, w wieku aktywności zawodowej (15-64 l.) z terenu województwa wielkopolskiego.
Działania realizowane w projekcie:
identyfikacja potrzeb społeczno-zawodowych uczestników – przygotowanie diagnozy społecznej i zawodowej (IPD); wzmocnienie kompetencji społeczno-zawodowych poprzez Kurs Umiejętności Społecznych (24h), Samopomocowe Grupy Wsparcia (96h), Kurs Aktywnego Poszukiwania Pracy (24h); kompleksowa usługa pośrednictwa pracy; kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe; staże zawodowe.
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi w partnerstwie z Fundacją z Sercem, Uczniowskim Klubem Sportowym „Jedynka” i Fundacją Fiedlerów przystąpiła do realizacji zadania publicznego pt. „Wiem, że mogę”. Projekt współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Okres realizacji projektu: 01.09.2017 – 30.11.2017.
Celem było poszerzanie aktywności obywatelskiej i udziału osób niepełnosprawnych w życiu społeczności oraz zwiększenie udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu kulturalnym.
Działania adresowane były do osób mieszkających w Wielkopolsce poza miastami grodzkimi w powiatach: poznańskim, śremskim i średzkim, z niepełnosprawnościami różnego typu (fizycznymi i intelektualnymi) i w różnym wieku (od lat 3 do 50+).
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi przystąpiła do realizacji zadania publicznego pn. „ŻYCIE JEST PIĘKNE”. Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Wielkopolskiego. Okres realizacji projektu: 15.06.2017 – 22.12.2017.
Projekt był skierowany do mieszkańców Wielkopolski z niepełnosprawnościami różnego typu (fizycznymi i umysłowymi) i w różnym wieku (od lat 3 do 50+).
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi jako partner Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu w okresie od 30.06.2017 – 29.06.2019 realizuje projekt „Feniks”. Projekt jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa 7: Włączenie społeczne; Działanie 7.1 Aktywna integracja; Poddziałanie 7.1.2. Aktywna integracja – projekty konkursowe.
Celem głównym było zmniejszenie skali zagrożenia ubóstwem i wykluczeniem społecznym osób zamieszkujących Poznań.
W ramach projektu Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi, realizowała następujące zadania:
Klub Integracji Społecznej, prowadzony wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomoc Rodzinie. Program skierowany był do 280 osób bezrobotnych i biernych zawodowo.
Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, program skierowany do 395 osób niepełnosprawnych, które mogły skorzystać z działań skierowanych na podnoszenie ich kompetencji społecznych i zawodowych, a także z indywidualnego poradnictwa aktywizacyjnego w zakresie kompetencji życiowych.
Wsparcie dla osób pracujących, program skierowany do 150 osób pracujących zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Uczestnikom oferowaliśmy indywidualne doradztwo zawodowe mające na celu diagnozę kwalifikacji i kompetencji oraz przygotowanie Indywidualnego Planu Działania. W ramach programu dla każdej grupy przewidziany jest wyjazd szkoleniowy.
Ponadto uczestnikom programu oferujemy możliwość udziału w kursach zawodowych podnoszących kwalifikacje.
Projekt pn. „I Ty możesz być jak Disney!” jest realizowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego z dziedziny pomocy społecznej w roku 2019.
Tytuł zadania : Promocja pozytywnych postaw w stosunku do osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży
Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
Celem projektu „I Ty możesz być jak Disney!” jest kształtowanie pozytywnych postaw w stosunku do osób z różnymi niepełnosprawnościami wśród dzieci w wieku przedszkolnym poprzez przeprowadzenie warsztatów animacji poklatkowej z plasteliny i wydzieranek papierowych z udziałem obu tych grup. 5-cio dniowe warsztaty obejmować będą wspólne stworzenie scenariusza ( do wiersza dla dzieci np. Brzechwy, Tuwima itp.), przygotowanie z plasteliny i papieru scenografii, postaci bohaterów, ich animację, nagranie dźwięków i głosów oraz montaż filmu wraz z jego udźwiękowieniem. Rezultatem warsztatów będą 3 animowane filmy, trwające około 3 minut.
Powiat Szamotulski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach w partnerstwie z Fundacją im. Królowej Polski św. Jadwigi w okresie od 01.09.2019 do 30.04.2021 zrealizował projekt „Integracja i aktywizacja społeczno-zawodowa osób z terenu powiatu szamotulskiego (II)”.
Projekt zrealizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 Oś priorytetowa 7: Włączenie społeczne; Działanie 7.1 Aktywna integracja; Poddziałanie 7.1.2 Aktywna integracja – projekty konkursowe.
Głównym celem projektu była integracja społeczna i zawodowa 96 osób, niepełnosprawnych oraz osób przebywających w pieczy zastępczej i opuszczających pieczę zastępczą, zagrożonych wykluczeniem społecznym, zamieszkujących w powiecie szamotulskim poprzez wykorzystanie różnorodnych metod aktywizujących, prowadzących do zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych i społecznych oraz podjęcia zatrudnienia.
Powiat Szamotulski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szamotułach jako Partner Wiodący przeprowadził następujące działania:
Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi jako Partner pozarządowy projektu przeprowadziła następujące działania:
Całkowita wartość projektu: 944 712,00 zł Kwota dofinansowania: 803 005,20 zł.
Projekt oferował:
Naszym celem było poszerzenie aktywności osób starszych w życiu społecznym i kulturalnym.
13.04.2023 odbyło się spotkanie sieciujące w Kaliszu
13 kwietnia odbędzie się spotkanie sieciujące
Lista przedsiębiorstw społecznych, które zostały zakwalifikowane do otrzymania dotacji.
Uprzejmie informujemy, że nasza Fundacja gości blisko czterdziestoosobową grupę osób ze Stowarzyszenia „Otwarte Serca” z Ukrainy. Są wśród nich osoby z głębokimi i sprzężonymi niepełnosprawnościami (w tym poruszające się na wózkach), wymagające stałej rehabilitacji i wsparcia. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć materialnie to działanie, proszeni są o wpłaty na konto:
PL 60 1090 1463 0000 0001 4306 8422
Swift/bic WBKPPLPP Santander S.A.
Serdecznie dziękujemy - zarząd i zespół Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi